
Ik kende Zwier nog niet. En dat terwijl ik op slechts vijftien minuten afstand in Amsterdam woon. In alle haast en drukte croste ik erheen, voor 24 uur offline, met nul verwachting en nul voorbereiding. Typisch eigenlijk. Maar nog voordat ik goed en wel was aangekomen bij Zwier, viel de haast al van me af. Alsof mijn systeem meteen begreep: dit is wat 24 uur offline met je doet. In eerste instantie schoot er nog even door mijn hoofd: oh shit, het is en groupe. Maar ik was te laat voor de inloop en al snel bleek het groepje te bestaan uit individuen die vooral hun eigen gang gingen. Na een warm welkom en een duidelijke uitleg – met alle ruimte om vragen te stellen – begon mijn 24 uur offline ervaring echt.
Aanvankelijk dacht ik dat ik strak het boekje en de mp3’s moest volgen. Alsof er een juiste manier was om 24 UUR OFFLINE. Maar bij de lunch liet ik dat idee los. En dat was misschien wel het eerste cadeau. In het huisje kwam het ongemak. Het gemis van mijn telefoon diende zich aan op drie manieren.
De eerste: “vergeet ik niet iets?” wanneer ik ergens heen liep.
De tweede: “ik moet iets opzoeken op mijn telefoon” – een automatische reflex.
Maar de derde was het lastigst: de momenten waarop er even niets was. Behalve ikzelf.
Dat is misschien wel de kern van 24 UUR OFFLINE: geen vluchtweg, geen dopamine, geen afleiding.
Was ik bang voor de confrontatie met mijn ‘lege’ zelf? Dat ongemak moest ik aankijken, voelen en ervaren. Het nam toe, tot aan het avondeten. En toen gebeurde er iets. Ik was erdoorheen. Afgekickt. De behoefte om te vluchten in dopamine of afleiding verdween.
Sinds maandag pak ik mijn telefoon veel minder. Ik voel zelfs weerzin. Ik kijk ernaar en denk: wat moet ik er eigenlijk mee? Dat effect had ik niet verwacht. In plaats van automatisch mijn telefoon te pakken, grijp ik nu een puzzelwoordenboek of een boek tijdens een werkpauze. Ik plan de voetbalopstelling voor zaterdag van mijn jeugdteam. Of ik doe even niets. En juist dat niets voelt als ruimte. Dat is de blijvende impact van 24 UUR OFFLINE
Wat ik ook heel fijn vond aan 24 UUR OFFLINE bij Zwier, was de vrijheid om mijn dag zelf in te delen. Ik had voor mezelf een perfecte flow gepland:
Telefoon inleveren.
Wandelen.
Lunchen.
Huisje.
Massage bij de buurvrouw.
Huisje.
Eten.
Huiskamer.
Sauna.
Huisje.
Slapen.
Ontbijten.
Acupunctuur bij de buurvrouw.
Huisje.
Huiskamer.
Uitchecken.
Ik houd niet van verplichte (groeps-)activiteiten. Het aanbod en de zachte structuur rondom eten en inchecken maakten 24 UUR OFFLINE voor mij precies goed. Er was genoeg te doen, genoeg rust en genoeg vrijheid om er een hele fijne tijd van te maken.
24 UUR OFFLINE bij Zwier bleek geen pauze van mijn leven, maar een terugkeer.
Dankjewel 🥰☺️
We organiseren het hele jaar door unieke en specifieke groepsprogramma's gericht op lichaamswerk, verdieping, persoonlijke groei en coaching. Klaar om te bloeien?

Wij helpen teams graag op weg die willen groeien, in werk en verbinding
